WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY         15 sierpnia 2021

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu. Program obchodów tego wydarzenia podano w gazetce parafialnej.

4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej
i częstej Komunii Świętej.

Intencje Mszy św. od 16.08. – 22.08.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn18.00† Anna Wanciak od Piotra Wanciak z Gorlic.
Wt18.00† Anna Czuchta od siostry Marysi z mężem.
Śr7.00† Albina Mężyk od Dyrekcji i pracowników
Sz. P. nr 1 w Bieczu.
Cz18.00† Anna Ciapaj od Zofii Szymczyk rodziną.
Pt7.00† Stefan Roman od rodziny Tyborów.
Sb18.00† Emilia Niemasik od rodziny Połciów.
Niedziela7.00W 70 rocz. urodzin Władysława Durlak
o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Najświętszej, łaskę zdrowia od żony i dzieci
z rodzinami.
Niedziela9.00 K† Władysław Kozyra w 29 rocz. śmierci od żony i córki z rodziną.
Niedziela11.00W int. Danuty i Andrzeja Lechowicz w 19 rocz. ślubu, w podziękowaniu za otrzymane łaski
z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla jubilatów i ich dzieci z int. rodziców.