DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   22 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki.

2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko
o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

3. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny.
To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.

Intencje Mszy św. od 23.08. – 29.08.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn18.00† Anna Czuchta od swatów z Kwiatonia.
Wt18.00† Anna Wanciak od Jacka Wanciak z rodziną
z Gorlic.
Śr7.00† Stefan Roman od rodziny Wilga z Mrowli.
Cz16.30 K† Agata Majerczak w 30 dzień po śmierci od męża z dziećmi.
Cz18.00† Anna Ciapaj od sąsiadki Ireny Michalak.
Pt7.00† Albinę o chwałę nieba.
Sb18.00W 10 rocznicę ślubu Anety i Dawida, Msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski
i błogosławieństwo Boże w rodzinie z prośbą
o dalszą opiekę i wstawiennictwo Matki Bożej, oraz w 9 urodziny Róży o światło Ducha Świętego z intencji rodziców.
Niedziela7.00W intencji parafian.
Niedziela9.00 K† Stefan Medwid z okazji imienin o łaskę nieba od córek z rodzinami.
Niedziela11.00† Emilia Sułkowicz od rodziny Waszczyszak ze Smerekowca.