DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało
z etosu Solidarności tamtych lat.

3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

4. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzę wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci
i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo
w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji
i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli, katechetów
i rodziców, w naszym kościele o godz.8.00. Serdecznie zapraszam.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz.18.00 Msza Święta
w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

6. Piątek 3 września to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz.15.45 w Krzywej a po niej Msza Święta. W Gładyszowie spowiedź od godz.17.30 i Msza Święta. Do chorych z posługą udam się od godz.14.30.

7. W sobotę o godz.18.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

8. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

Intencje Mszy św. od 30.08. – 5.09.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
PnPoza parafią.
Wt7.00† Stefan Roman od Dyrekcji, nauczycieli i pracowników SP 1 w Mrowli.
Śr8.00Msza Święta, ze szczególną prośbą
o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji
i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli, katechetów i rodziców.
Śr18.00† Anna Ciapaj od siostrzenicy Anny z Bochni.
Cz18.00† Emilia Niemasik od Koła Gospodyń Wiejskich z Gładyszowa.
Pt16.00K† Antoni Floryan od Dariusza i Edyty Kurc
z dziećmi.
Pt18.00Za dzieci i młodzież, by wraz z powrotem do szkół na nowo odnaleźli drogę do kościoła
i mimo sytuacji światowej nie zapominali
o Bogu od Matek Różańcowych.
Sb18.00† Anna Wanciak od Lucyny Cetnarowskiej
z Kobylanki.
Niedziela7.00W intencji parafian.
Niedziela9.00 K† Jadwiga Zawiła od Anny i Czesława z rodziną.
Niedziela11.00W 1 rocznicę ślubu Izabeli i Jana, Msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski
i błogosławieństwo Boże w rodzinie z prośbą
o dalszą opiekę i wstawiennictwo Matki Bożej

z intencji rodziców.