V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                   18 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.
 2. Jutro przypada Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszam o godz. 18.00.
 3. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30 w Krzywej, a o godz. 17.30 w Gładyszowie. Gorzkie żale w niedzielę po Mszach Św. o godz. 9.00 i 11.00.
 4. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławię palmy. W Krzywej o 8.45. a w Gładyszowie przed sumą o godz. 10.45 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 5. Już dzisiaj zachęcam, aby przygotować się do dobrej spowiedzi wielkanocnej, która odbędzie się w czwartek w Krzywej od godz. 16.00, a w Gładyszowie od godz. 17.00 i proszę nie odkładać sakramentalnego pojednania się z Panem Bogiem na ostatnie dni Wielkiego Postu i Triduum Paschalne.
  W naszym kościele posługuje w konfesjonale przez cały tydzień pół godziny przed Mszą Świętą. Przyjeżdżający z zagranicy, będą mogli skorzystać z sakramentu pojednania w Wielką Sobotę po poświęceniu pokarmów.
 6. Zachęcam również, aby rodziny zatroszczyły się o chorych. Odwiedziny chorych odbędą się w Wielki Czwartek przed południem. Bardzo proszę o wcześniejsze zgłoszenie.
 7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.
 8. Msze Św. w tygodniu Wt, Śr, Sb o 17.00 w kaplicy na plebani.
 9. Niech św. Józef opiekuje się solenizantami i jubilatami rozpoczynającego się tygodnia.

 

W tym tygodniu patronujE nam:

 • 19 III – św. Józef, oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, opiekun Pana Jezusa, patron Kościoła świętego.

Intencje Mszy św. od 19.03. – 25.03.2018r.

Dzień Intencja
Pn – Sb

Godz.18.00

† Maria Czajka gr.
Niedziela 7.00 1. † Maria Czajka gr.
9.00 Krzywa W intencji Parafian.
11.00 1. † Józef Tomaszkiewicz.