NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                          25 marca 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.
 2. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali po Mszy o godz. 9.00 w Krzywej i o godz. 11.00 w Gładyszowie.
 3. W Wielki Czwartek w naszej katedrze biskup ordynariusz wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10.00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.
 4. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszam na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00.
 5. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 17.30 zapraszamy na drogę krzyżową, a po niej sprawowanie liturgii Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim do godz. 2200.
 6. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Błogosławieństwo pokarmów o godz. 9.00 i 12.00 w Gładyszowie, a o godz. 10.00 w Krzywej.
 7. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Liturgię zakończy radosna procesja rezurekcyjna. Triduum Paschalne trwa do niedzielnego wieczoru.
 8. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 9. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.
 10. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia został przeniesiony na 9 kwietnia.
 11. Jutro ze względu na wspomnienie Dobrego Łotra otaczamy modlitwą więźniów, którzy pragną odpokutować za swoje winy.
 12. Serdecznie zapraszam braci Strażaków z Gładyszowa i Krzywej do podjęcia służby przy Bożym Grobie.
 13. W Wielki Czwartek udam się do chorych od godz. 8.30. Proszę o zgłaszanie chorych.
 14. Dziękuję rodzinie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę o przygotowanie i udekorowanie świątyni.
 15. W tym tygodniu Pn, Wt, Śr Msza Św. o godz. 7.00 w kaplicy na plebanii.
 16. Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.

 

Intencje Mszy św. od 26.03. – 1.04.2018

Dzień Intencja
Pn, Wt, Śr godz.7.00 † Maria Czajka gr.
Cz 18.00 † Maria Czajka gr.
Pt 17.30 Droga Krzyżowa i Liturgia Wielkiego Piątku.
Sb 19.00 † Maria Czajka gr.
Niedziela 9.00 Krzywa † Maria Czajka zakończenie gr.
11.00 † Piotr Grendysa początek gr.