UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA       26 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 7 rocznica uroczystego ogłoszenia Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Modlitwa do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu! Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem. Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro. Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie. Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość. Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła. Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju, teraz i na wieki wieków Amen.

2. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz remontu Ośrodka Caritas w Myczkowcach.

3. W dniu 21 listopada zostały dostarczone konfesjonały do świątyń w Gładyszowie i Krzywej. Bardzo dziękuję ofiarodawcom, którzy zatroszczyli się o sfinansowanie tej inwestycji. Z Gładyszowa wpłynęło 4000 zł, a z Krzywej 5300 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

4. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Do chorych udam się w piątek od 14.00. Msze św. o 15.30 w Krzywej i 17.00 w Gładyszowie. Pół godziny wcześniej wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji i możliwość spowiedzi św.

5. Kto ma takie życzenie może w parafii nabyć opłatki na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą.

6. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu. Proszę by w wystroju kościoła uwzględnić świecę roratnią i świece adwentowe. Dla Gładyszowa wspomniane świece znajdują się na plebanii.

3. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni na niedzielę i ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

4. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

  • 30 XI – św. Andrzej Apostoł

Intencje Mszy św. od 27.11.2023 – 3.12.2023r.

DzieńGodzinaIntencja
Poniedziałek7.00W intencji Bogu wiadomej
Wtorek17.00W intencji Bogu wiadomej
Środa17.00W intencji Bogu wiadomej
Czwartek17.00† Anna Flejszerowicz 9 r. śmierci od rodziców
Piątek15.30K
17.00
W intencji Bogu wiadomej
Z intencji Matek Różańcowych o dobre przeżycie Adwentu i duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia wszystkich Parafian
Sobota17.00† Krzysztof Gawron rozpoczęcie gregorianki
Niedziela7.00† Krzysztof Gawron gregorianka
Niedziela9.00KRozalia Mróz o błogosławieństwo Boże i zdrowie w 90 r. urodzin
Niedziela11.00† Stanisław Szymczyk 29 r. śmierci z intencji żony i dzieci