I NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Dziś rozpoczynamy Adwent, okres przygotowujący nas duchowo do przeżycia świąt Bożego Narodzenia i też przypominający, że oczekujemy na powtórne przyjście Jezusa w czasie Sądu Ostatecznego. Roraty w Krzywej o 16.00, a w Gładyszowie o 17.00. Szczególnie zapraszamy dzieci z lampionami. Dzieci będą mogły zbierać naklejki, które pozwolą nam odpowiedzieć na pytanie, które dziecko otrzyma figurę Jezusa lub Matki Bożej do swojego domu na stałe. Na każdej Mszy św. roratniej będziemy też losować, które dziecko zabierze figurę Dzieciątka Jezus i Maryi do domu na jeden dzień. Proszę by przed następnymi roratami przynieść je do kościoła. Będą losować te dzieci, które przyniosą serduszko z napisanym dobrym uczynkiem, które wykonały.

2. W dniu 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i odpust parafialny związany ze świątynią w Krzywej. Niepokalane Poczęcia oznacza, że Maryja jest wolna od skutków grzechu pierworodnego od początku swojego życia. W piątek możemy jeść pokarmy mięsne. Msze św. o 7.00 w Gładyszowie i o 17.00 w Krzywej.

3. Na rzecz remontu Ośrodka Caritas w Myczkowcach zebrano 469 zł i 7 gr. Bóg zapłać ofiarodawcom

4. W przyszłą niedzielę 10 grudnia 2023 r. będziemy przeżywać „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Pamiętajmy w modlitwie o sześciu misjonarzach z naszej diecezji pracujących na tych terenach.  Z tej okazji zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy.

5. W tym roku choinkę i wystrój świątyni na Boże Narodzenie przygotowują rodziny mieszkające od skrzyżowania w kierunku plebanii z pominięciem bloków.

6. Kto ma takie życzenie może w parafii nabyć opłatki na stół wigilijny za dobrowolną ofiarą.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni na niedzielę, ofiarę na kwiaty i przygotowanie wystroju adwentowego. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

  • 6 XII – św. Mikołaj biskup
  • 8 XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Intencje Mszy św. od 4.12.2023 – 10.12.2023r.

DzieńGodzinaIntencja
Poniedziałek16.00K
17.00
† Krzysztof Gawron gregorianka
† Barbara i Michał Wastag od córki z rodziną
Wtorek16.00
17.00
W intencji Bogu wiadomej
† Krzysztof Gawron gregorianka
Środa16.00K
17.00
W intencji Bogu wiadomej
† Krzysztof Gawron gregorianka
Czwartek16.00K
17.00
Za Parafian
† Krzysztof Gawron gregorianka
Piątek7.00
17.00K
† Krzysztof Gawron gregorianka
O Boże błogosławieństwo dla wspólnoty parafialnej
Sobota16.00K
17.00
† Krzysztof Gawron gregorianka
W intencji Bogu wiadomej
Niedziela7.00† Krzysztof Gawron gregorianka
Niedziela9.00K† Maria Medwid z okazji imienin z intencji córek z rodzinami
Niedziela11.00† Józef Wąchała w 16 r. śmierci i zmarli z rodziny