TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU     11 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno
i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu
z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Zatem wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z Kościołem, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem.

2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie radosną niedzielę.

3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.

4. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten wyraża wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i otworzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą nagrodą.

5. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce
o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

6. Od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, oddała życie w obronie wiary około 304 roku
w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.

Środa, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła.

Intencje Mszy św. od 12.12.22 – 18.12.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn16.00K† Henryk Bogdan z int. koleżanek i kolegów córek Barbary i Anny z Delikatesów Centrum Sękowa.
Pn17.00† Wiesław Lenard z int. Marioli i Mateusza Pietryka.
Wt16.00k† Bolesław Przybyłowicz z int. kolegów i koleżanek Agnieszki ze SP w Krygu.
Wt17.00† Roman Pociecha z int. Janiny Pociecha i rodziny Skórskich.
Śr16.00K† Henryk Bogdan z int. koleżanek i kolegów córek Barbary i Anny z Delikatesów Centrum Sękowa.
Śr17.00† Ks. Stanisław Gąsior z int. rodziny Gruca.
Cz16.00K† Bolesław Przybyłowicz z int. kolegów i koleżanek z pracy synowej Renaty ze Sklepu Hitpol Libusza Ogniwo.
Cz17.00† Roman Pociecha z int. siostry Marii z rodziną.
Pt16.00K† Bolesław Przybyłowicz z int. Zenona z rodziną.
Pt17.00† Józef Pietrucha  i zmarli z rodziny Pietrucha.
Sb16.00KW int. parafian.
Sb17.00† Anna Czuchta z int. uczestników pogrzebu.
Niedziela7.00† Ks. Stanisław Gąsior z int. Koła Gospodyń Wiejskich z Gładyszowa.
Niedziela9.00K† Sylwester Olejarz.
Niedziela11.00† Jan Bolisęga w 31 rocz. śm. z int. synowej.