DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                       

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU       4 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.

2. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.

3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W dzisiejszą niedzielę specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii codziennie o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 17.00 w Gładyszowie.

5. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.

6. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszej parafii świąteczna Msza Święta Odpustowa w Krzywej o godz. 17.00. Mszę Świętą Odpustową poprowadzi i wygłosi Słowo Boże ks. Tadeusz Polak proboszcz parafii w Niedźwiadzie. Podczas Sumy odpustowej dzieci z kl. III otrzymają poświęcony Medalik, a młodzież otrzyma modlitwę Ojcze Nasz. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ofiary składane na tacę są przeznaczone na biedne kościoły w Polsce.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. O przygotowanie Dekoracji na Święta Bożego Narodzenia w tym roku bardzo proszę rodziny od plebani w kierunku Wirchni. Proszę o sprawdzenie świateł choinkowych, bombek i w razie potrzeby o naprawienie bądź zakupienie, są na ten cel fundusze.

W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek, 6 grudnia – św. Mikołaj, biskup żyjący na przełomie III i IV wieku, który podbił serca wiernych w Mirze Licyjskiej nie tylko gorliwością duszpasterską, ale także troskliwością o ich sprawy materialne.

Środa, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, duszpasterz i teolog, doktor Kościoła;

Piątek, 9 grudnia – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, który przyjął chrzest; 9 grudnia 1531 roku na wzgórzu Tepeyac objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.

Intencje Mszy św. od 5.12.22 – 11.12.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn16.00K† Henryk Bogdan z int. sąsiadki Janiny z rodziną.
Pn17.00† Roman Pociecha z int. Marioli i Seweryna.
Wt16.00k† Bolesław Przybyłowicz z int. rodziny Drupków.
Wt17.00† Wiesław Lenard z int. chrześnicy Marceli z Ryszardem i dziećmi.
Śr16.00K† Henryk Bogdan z int. Michaliny i Jacka Batta.
Śr17.00† Roman Pociecha z int. Anny i Radosława z dziećmi.
Cz Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.Panny  17.00K1. W intencji parafian.
2. O Boże błogosławieństwo, opiekę N.M. Panny Niepokalanej i łaskę zdrowia
w dniu urodzin i imienin dla Marii Roman.
Pt16.00K† Bolesław Przybyłowicz z int. Elżbiety Cygan z rodziną.
Pt17.00† Anna Czuchta z int. uczestników pogrzebu.
Sb16.00K† Bolesław Przybyłowicz z int. kolegów i koleżanek ze szkoły podstawowej syna Piotra i synowej Magdaleny.
Sb17.00† Wiesław Lenard z int. chrześnicy Marceli z Ryszardem i dziećmi.
Niedziela7.00† Józef Wąchała w 15 rocz. śm. i † Zofia i Stanisław Zygadło z int. żony.
Niedziela9.00K† Maria Medwid z okazji imienin z int. córek z rodzinami.
Niedziela11.00Msza Święta dziękczynna za okazane dobro i pomoc z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę N.M. Panny i łaskę zdrowia dla Stefana Dziubyny.