CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU    18 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.

2. Ale jeszcze wcześniej w pokorze zajrzyjmy głęboko do swojego serca. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia. Dlatego w naszej parafii okazja do przedświątecznej spowiedzi świętej w poniedziałek od godz. 15.30 w Krzywej i od godz. 16.15 w Gładyszowie.

3. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia. Pasterka w Krzywej o godz. 22.00,
w Gładyszowie o godz. 24.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest obowiązkowy.

4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

5. W dni powszednie tego tygodnia ostatnie roraty, w poniedziałek i środę popołudniu o godz. 16.00 i 17.00, natomiast wtorek, czwartek, piątek i sobotę rano o godz. 7.00. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie.

6. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego w naszej parafii będzie następujący porządek Mszy Świętych o godz. 9.00 w Krzywej i o godz. 11.00 w Gładyszowie. Mszy o godz. 7.00 nie będzie.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę
o udekorowanie świątyni na Święta.

W tym tygodniu patronuje nam:

Środa, 21 grudnia – św. Piotr Kanizjusz, prezbiter jezuicki, żyjący w latach 1521-1597, wybitny teolog, za co otrzymał tytuł doktora Kościoła (wspomnienie dowolne).

Intencje Mszy św. od 19.12.22 – 25.12.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn16.00K† Janusz Serwoński z int. Marii Roman.
Pn17.00† Wiesław Lenard z int. chrześniaka Mateusza Gruca z rodziną.
Wt7.00† Roman Pociecha z int. chrześniaka Grzegorza z rodziną.
Śr16.00K† Janusz Serwoński z int. Krystyny Krztoń z rodziną.
Śr17.00† Małgorzata, Tekla, Zbigniew Gruszczyńskich z int. Ani z rodziną.
Cz7.00† Józef Wanciak w 7 dzień po śmierci z int. dzieci.
Pt7.00† Ks. Stanisław Gąsior z int. parafian z Gładyszowa.
Sb7.00† Stefan Roman.
Sb Pasterka22.00KW intencji parafian.
Sb Pasterka24.00W intencji parafian.
Niedziela9.00KW intencji parafian.
Niedziela11.00W intencji parafian.