NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO       8 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem
i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością
i obojętnością.

3. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście godna jest zachwytu?

4. W przyszłą niedzielę Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00 i 11.00 w Gładyszowie i o 10.00 w Krzywej.

5. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian i miłych gości na wspólne kolędowanie w przyszłą niedzielę
o godz. 16.00 na plebanię.

W tym tygodniu patronuje nam:

Piątek, 13 stycznia – św. Hilary (między 310 a 320 – 367), biskup i doktor Kościoła, wielki miłośnik i znawca Pisma Świętego oraz obrońca bóstwa Chrystusa w sporach teologicznych IV wieku (wspomnienie dowolne).

Intencje Mszy św. od 9.1.23 – 15.1.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn, Wt, Śr, Cz17.00† Ks. Stanisław Gąsior gr.
Pt7.00† Ks. Stanisław Gąsior gr.
Sb17.00† Ks. Stanisław Gąsior gr.
Niedziela7.00† Ks. Stanisław Gąsior gr.
Niedziela10.00KMsza Święta dziękczynna w intencji ofiarodawców i darczyńców ks. Dziekana Stanisława Ruszla, Pana Adama Łukaszyk wraz z małżonką, Pana Andrzeja Guzika wraz z małżonką, Pana Iwo Kozłowskiego, Pana Sławomira Urdę wraz z małżonką.
Niedziela11.00† Józef Wanciak w 30 dzień po śmierci z int. dzieci.