TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                     15 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu, od wtorku, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się
  z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi nam
  z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz
  z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Panem Bogiem, aby dalej w niej wzrastać, dojrzewać i dzielić się nią z innymi.
 2. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów
  z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
  Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń
  i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym
  i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce
  o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.
 4. W najbliższy wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
 5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa,
  a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
 6. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji
  o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą.
 7. Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia w naszej parafii w czwartek o godz.16.00
  w Krzywej, o godz.17.00 w Gładyszowie
  a później nabożeństwa roratnie. Serdecznie zapraszam do korzystania z tego daru łaski do dobrego przeżycia świąt.
 8. Na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę do sprzątania świątyni, a szopkę i dekoracje przygotuje blok nr 114.
 9. Solenizantów i jubilatów polecam opiece Pani Adwentu.

Intencje Mszy św. od 16.12. – 22.12.2019 r.

Dzień Intencja
Pn 16.00

17.00

† Zofia Kowalska.

† Przemysław Kamiński od Jana
i Krystyny Dziedzic.

Wt 16.00

17.00

† Zofia Kowalska.

† Przemysław Kamiński od rodziny Łukasików.

Śr 16.00

17.00

† Zofia Kowalska.

† Przemysław Kamiński od rodziny Mroczków i Sędzików.

Cz 16.00

17.00

† Zofia Kowalska.

† Przemysław Kamiński od Małgorzaty
i Czesława Mastej.

Pt 7.00 † Zofia Kowalska.
Sb 7.00 † Zofia Kowalska.
 

Niedziela

7.00 † Eugeniusz Roman intencja syna Marka z rodziną.
9.00 Krzywa † Sylwester Olejarz w 10 rocznicę śmierci z intencji mamy.
11.00 O błogosławieństwo Boże
i opiekę Najświętszej Maryi Panny, łaskę zdrowia i światło Ducha Świętego dla całej rodziny Grędysa.