CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                      22 grudnia 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W poniedziałek i we wtorek o godz.7.00 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej. Spowiedź przedświąteczna dla powracających z zagranicy w obydwa dni od godz.6.30.
 2. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
 3. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych,
  w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd
  i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich
  i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 5. Zapraszam do udziału w Pasterce. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Msza Święta Pasterska zostanie odprawiona o godz.22.00 w Krzywej,
  a w Gładyszowie o godz.24.00. Składka na pasterce na Dom Samotnej Matki zachęcam do hojności na ten cel.
 6. Pamiętajmy, że w Uroczystość Bożego Narodzenia Msza Św. o godz. 9.00 w Krzywej
  i o godz. 11.00 w Gładyszowie. Mszy o 7.00 rano nie będzie. W Święto Św. Szczepana Msze jak w każdą Niedzielę, poświęcenie owsa
  w Krzywej o godz. 9.00 i Gładyszowie o godz. 11.00.
 7. W piątek, 27 grudnia imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby, pamiętajmy
  w tym dniu o szczególnej modlitwie w intencji naszego Pasterza. W tym dniu poświęcenie wina zapraszam na Mszę Świętą o godz.7.00.
 8. W sobotę, 28 grudnia święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych
  i niemowląt. Msza Święta o godz.7.00.
 9. Drogim solenizantom i jubilatom życzę pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę.
 • 27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.
 • 28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.

Intencje Mszy św. od 23.12. – 29.12.2019 r.

Dzień Intencja
Pn 7.00 † Józef.
 

Wtorek

7.00 † Józef.
22.00 Krzywa W intencji Parafian
o błogosławieństwo Boże
i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla żyjących
i chwałę nieba dla zmarłych.
24.00 W intencji Parafian
o błogosławieństwo Boże
i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla żyjących
i chwałę nieba dla zmarłych.
Środa Uroczystość Narodzenia Pańskiego 9.00 Krzywa † Franciszek, Katarzyna, Maria, Ks. Bronisław, Stanisław i Janina Grzesik.
11.00 † Józef Mężyk z intencji żony i córki Moniki.
Czwartek Święto Świętego Szczepana 7.00 † Janina Wołowiec i zmarli z rodziny od córki Bogusi.
9.00 Krzywa O błogosławieństwo Boże
i zdrowie dla rodzin Włodarczyków
i Olejarzy.
11.00 † Franciszek Kukuczka w 20 rocznicę śmierci z intencji dzieci.
Pt 7.00 † Józef.
Sb 7.00 † Józef.
 

Niedziela

7.00 † Andrzej i Zofia Wanat, zmarłe dzieci i zięcia Kazimierza Rutana.
9.00 Krzywa † Józef.
11.00 † Józef Mężyk z intencji żony i córki Moniki.