SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY     14 maja 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana. 

2. We wtorek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. W tym dniu młodzież z naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania  w parafii Św. Jadwigi o godz. 18.00. Msza Św. w Gładyszowie o godz. 7.00. W Krzywej o godz. 16.30.

3. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

4. Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie o godz. 16.30 w Krzywej i o godz. 18.00 w Gładyszowie. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają dni krzyżowe modlitw o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

5. W najbliższą sobotę 23 maja 20 rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

6. W sobotę, 3 czerwca jest planowana pielgrzymka z naszej parafii do Muszyny. Będziemy tam zwiedzać ogrody biblijne i sensoryczne, a w drodze powrotnej odwiedzimy naszego rodaka ks. prałata Bogusława
w Krynicy. Chętnych proszę o zapisanie się w nadchodzącym tygodniu.

7. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi.

Intencje Mszy św. od 15.05.23 – 21.05.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn – Sb16.30† Wojciech Jagielski gr.
Pn18.00† Józef Śliwa z int. przyjaciół córek.
Wt7.00† Irena Drzazgowska z int. przyjaciół córek.
Śr18.00† Irena Książkiewicz z int. Anny i Kazimierza Madzula.
Cz18.00† Andrzej Madzula w 22 rocz. śm. i † Zofia z okazji imienin.
Pt18.00† Maria Remiasz z int. Kazimierza z rodziną z Ropczyc.
Sb18.00† Maria Zawisza w rocz. śm. z int. córki Bożeny.
Niedziela7.00† Andrzej Kruczek z int. syna Marcina z rodziną.
Niedziela9.00K† Kazimiera Król i † Maria Medwid z okazji Dnia Matki, oraz w 8 rocz. śm. Kazimiery z int. Anny i Czesława z rodziną.
Niedziela11.00† Wojciech Jagielski gr.