PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY       7 maja 2023

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

3. W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 40. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej o godz. 18.00
w Gładyszowie. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej i rozpoczęcie tegorocznych Nabożeństw Fatimskich. W tym dniu na Nabożeństwie rocznica I Komunii Świętej dla dzieci z klasy IV i zakończenie białego tygodnia.

4. Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie o godz. 16.30 w Krzywej i o godz. 18.00 w Gładyszowie. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.

5. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożone ofiary na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 8 maja – Święty Stanisław (ok. 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski;

– niedziela, 14 maja – Święty Maciej Apostoł, po śmierci Judasza wybrany do grona Dwunastu.

Intencje Mszy św. od 8.05.23 – 14.05.2023 r.

Pn – Sb16.30† Wojciech Jagielski gr.
Pn18.00O szczęśliwą operację dla Aleksandry Słowik z int. synów.
Wt18.00† Irena Drzazgowska z int. przyjaciół córek.
Śr18.00† Józef Śliwa z int. przyjaciół córek.
Cz18.00† Jan i Zofia Basista.
Pt18.00† Andrzej Urbańczyk.
Sb18.00Rocznica I Komunii Świętej Msza Święta w int. dzieci z kl. IV.
Niedziela7.00† Wojciech Jagielski gr.
Niedziela9.00K† Danuta Konieczko w 13 rocz. śm. z int. rodziny.
Niedziela11.00† Maria Hawryłczak w 8 rocz. śm. † Ignacy i Helena, † Anna Flejszerowicz.