WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE           21 maja 2023

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
  2. Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie o godz. 16.30 w Krzywej i o godz. 18.00 w Gładyszowie. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
  3. Przyszła niedziela, to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Codziennie przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej.
  4. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień poroszę kolejną rodzinę. Bardzo proszę aby umaić świątynię na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  5. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Intencje Mszy św. od 22.05.22 – 28.05.2023 r.

Pn – Sb16.30† Wojciech Jagielski gr.
Pn18.00† Józef Śliwa z int. przyjaciół córek.
Wt18.00† Irena Drzazgowska z int. przyjaciół córek.
Śr18.001. † Władysław Gruca z okazji urodzin z int. żony i dzieci.
2. † Irena Drzazgowska z int. przyjaciół córek.
Cz18.00Msza Święta w int. ks. Bogusława Połcia w 32 rocz. święceń Kapłańskich. Dziękując za dar Kapłaństwa, za zdrowie, za obfitość łask Bożych i z prośbą o opiekę Matki Najświętszej, dalsze błogosławieństwo i opiekę z int. rodziców.
Pt18.00W int. mamy Marii Roman o Boże błog. opiekę N.M. Panny i łaskę zdrowia z okazji Dnia Matki.
Sb18.00† Andrzej Kruczek z int. syna Marcina z rodziną.
Niedziela7.00† Wojciech Jagielski gr.
Niedziela9.00K† Anna Król w 20 rocz. śm. z int. syna z żoną.
Niedziela11.00† Andrzej Klimkowicz w 10 rocz. śm.