SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu oraz przeżywamy Światowy Dzień Chorego.

2. W środę 14 lutego, Środa Popielcowa, którą rozpoczyna się Wielki Post, czas gdy poprzez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego wspólnotowo przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Środę Popielcową obowiązuje post od mięsa z ograniczeniem posiłków do trzech. Jeśli ktoś z powodów zdrowotnych musi częściej jeść, to oczywiście może. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Msze Święte w Środę Popielcową z posypaniem popiołem o godz. 7.00 i 17.00 w Gładyszowie, o godz.16.00 w Krzywej.

3. W Środę Popielcową po Mszach św. proszę przedstawiciela Caritas o zbiórkę do puszki na pomoc dla poszkodowanych w wojnie na Ukrainie. Chcemy wspierać ludzi – szczególnie seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny, które z powodu wojny straciły swój dom.

4. W piątki Wielkiego Postu Msza św. i droga krzyżowa w Krzywej o godz. 16.00 i w Gładyszowie o godz. 17.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

5. W przyszłą niedzielę proszę członków Rady Parafialnej na spotkanie o godz. 16.00 na plebanii. Tematem spotkania będzie wizytacja parafii przez ks. Bpa Jana oraz dach plebanii.

6. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przesłał nam skarbonki wielkopostne dla rodzin. Zamysł skarbonki wielkopostnej ściśle się łączy z duchem pokuty. Kwoty oszczędzone na tym, czego odmówiliśmy sobie w ramach Wielkiego Postu stają się jałmużną wielkopostną. Możemy pomóc potrzebującym, których dotknęła choroba, klęska żywiołowa lub inne nieszczęście i mieć także zasługę w niebie.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę. Przypominam, że w czasie Wielkiego Postu, nie dekorujemy świątyni kwiatami.

8. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Intencje Mszy św. od 12.02.2024 – 18.02.2024r.

Msza św. w świątyni w środę, piątek i niedzielę w pozostałe dni w kaplicy na plebanii

DzieńGodzinaIntencja
Poniedziałek17.00† Feliks Bardo 71 r. śmierci od córki z mężem
Wtorek17.00W intencji Bogu wiadomej
Środa7.00
16.00K
17.00
Za Parafian
† ks. Bronisław Wojdyła
† Anastazja, Michał Haraf i Stanisław Wastag (od rodziny)
Czwartek7.00W intencji Bogu wiadomej
Piątek16.00
17.30
W intencji Bogu wiadomej
W intencji Bogu wiadomej
Sobota7.00W intencji Bogu wiadomej
Niedziela7.00W intencji Bogu wiadomej
Niedziela9.00KZa Parafian
Niedziela11.00W intencji Bogu wiadomej