PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 4 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św., składka przeznaczona na cele diecezjalne.

2. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. W tym miejscu pragnę przypomnieć, że sakrament namaszczenia chorych jest pomocą w uzdrowieniu duszy i ciała. Z tego powodu mogą go przyjmować wszyscy, którzy zapadają na poważne choroby lub w wyniku choroby przewlekłej ich zdrowie się pogorszyło. Ci, którzy ukończyli 65 rok życia mogą przyjąć namaszczenie raz w miesiącu bez wyraźnego powodu zdrowotnego.

3. Czeka nas w tym roku poważne wyzwanie. Dach na plebanii przecieka, ponieważ woda spływa po krokwiach i niszczą się pomieszczenia wyremontowane za ks. Piotra. Proszę o modlitwę, abyśmy znaleźli właściwe rozwiązania w czasie remontu. Plebania nie jest tylko domem księdza ale mieści kaplicę, w której sprawujemy Mszę św. zwłaszcza w zimie oraz jest miejscem, gdzie możemy się spotykać, a w przyszłości będziemy prawdopodobnie katechizować dzieci i młodzież.

5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

W tym tygodniu patronują nam:

5 II – św. Agata Dziewica i Męczennica.

6 II – św. Paweł Mika i Towarzysze Męczennicy japońscy

10 II – św. Scholastyka Dziewica

Intencje Mszy św. od 9.02.2024 – 11.02.2024r.

Oprócz niedzieli Msza św. w kaplicy na plebanii

DzieńGodzinaIntencja
Poniedziałek7.00† Eugeniusz Stec w 4 r. śmierci (od wnuczki Agnieszki)
Wtorek7.00† Rozalia i Genowefa
Środa7.00O błogosławieństwo dla rodziny Łukasików
Czwartek7.00W intencji Bogu wiadomej
Piątek17.00† Zofia i Jan Basista i zmarli z rodziny
Sobota7.00W intencji Bogu wiadomej
Niedziela7.00† ks. Bolesław Bawiec w 7 r. śmierci
Niedziela9.00KZa Parafian, szczególnie chorych z naszej parafii
Niedziela11.00 Władysław Gruca 5 r. śmierci od żony i dzieci