SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                17 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza  spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

3. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

4. W przyszłą niedzielę 24 lipca po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów z racji Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Ofiary składane z tej okazji są przeznaczone na pomoc misjonarzom.

5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

– sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

Intencje Mszy św. od 18.07.22 – 24.07.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn – Sb17.30† Władysław Bartoszek gr.
Pn18.00† Stefan Roman z int. Korneli i Kamila Czaja.
Wt18.00W 50 rocznicę urodzin Krzysztofa z int. żony wraz z synami.
Śr18.00† Anna Czuchta z int. Zakładu Usług Leśnych z Leśnictwa Regietów.
Cz18.00† Roman Pociecha z int. Moniki Guldenszuch z rodziną.
Pt18.00† Władysław i Józef Litwin.
Sb18.00† Wiesław Lenard z int. brata Józefa z żoną ze Skołyszyna.
Niedziela7.00†  Władysław Bartoszek gr.
Niedziela 9.00K† Stanisław Janik z int. sąsiadów z Jasionki.
Niedziela 11.00† Stefan Roman w 2 rocz. śm. z int. żony Marii.