PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           10 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. 

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy.

3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

4. W środę, 13 lipca, Nabożeństwo Fatimskie w Krzywej o godz. 18.00. Zapraszam na wspólną modlitwę.

5. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

6. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi. Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 11 lipca – Św. Benedykt (480-547), twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

– wtorek, 12 lipca – Św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz;

– środa, 13 lipca – Św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

Intencje Mszy św. od 11.07.22 – 17.07.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn – Sb17.30† Władysław Bartoszek gr.
Pn18.00† Wiesław Lenard z int. brata Marcina z Kasią i dziećmi ze Skołyszyna.
Wt18.00† Roman Pociecha z int. Adama Kłapacz z Gorlic.
Śr18.00K† Anna Czuchta z int. Aleksandry i Stanisława Myszkowskich z Wapiennego.
Cz18.00† Wiesław Lenard z int. brata Józefa z żoną ze Skołyszyna.
Pt18.00† Anna Czuchta od pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Uściu Gorlickim.
Sb18.00† Roman Pociecha z int. Rodziny Dobrzańskich.
Niedziela7.00†  Władysław Bartoszek gr.
Niedziela 9.00K† Stanisław Janik z int. rodziny Rogowskich.
Niedziela 11.00† Stanisław Grzesik w 10 rocz. śm.