SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         24 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne. Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej.

2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.  

4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

– wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

– piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

Intencje Mszy św. od 25.07.22 – 31.07.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn – Sb

Śr
17.30

7.30
† Władysław Bartoszek gr. zakończenie Mszy gr. w sobotę.
† Władysław Bartoszek gr.
Pn18.00† Roman Pociecha z int. Ewy Gajewskiej z córkami.
Wt18.00† Anna Ciapaj z okazji imienin z int. dzieci.
Śr8.00† Stefan Roman z int. Wandy i Marka Bąba z Hermanowej.
Cz18.00† Anna Czuchta z int. rodziny Suchowackich.
Pt18.00† Wiesław Lenard z int. Andrzeja Pabis z synami z Przysiek.
Sb18.00† Eleonora i Helena Płaczek.
Niedziela7.00O Boże błog. i opiekę N.M. Panny dla wnuków z int. babci Hani.
Niedziela 9.00KW 40 rocz. ślubu Anny i Czesława Król z podziękowaniem za wspólne przeżyte lata w małżeństwie z prośbą o Boże błog. światło Ducha Świętego i opiekę N.M. Panny na dalsze lata życia małżeńskiego.
Niedziela 11.00† Zofia Bazydło z int. szwagra Ryszarda z rodziną.