PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     11 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

3. W czasie letnich wędrówek po ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im
w pracy.

4. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary do puszki Caritasu na rzecz poszkodowanych w kataklizmach.

5. Zapraszam serdecznie na Nabożeństwo Fatimskie 13 lipca na godz.18.00 do Krzywej. Zabierzmy z sobą świece, lampiony.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030)
i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;

– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.

Intencje Mszy św. od 12.07. – 18.07.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn18.00† Stanisław Dworak gr.
Wt18.00 K† Stanisław Dworak gr.
Śr18.00† Stanisław Dworak gr.
Cz7.00† Stanisław Dworak gr.
Pt18.00† Stanisław Dworak gr.
Sb18.00† Stanisław Dworak gr.
Niedziela7.00† Stanisław Dworak gr.
Niedziela9.00 K† Antoni Floryan od Stanisława Bajorek
z rodziną.
Niedziela11.00Za parafian.