SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              18 lipca 2021

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia.

2. Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych.

3. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców
i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów na parkingu. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary z tej okazji składamy na Dzieło Misyjne Miva Polska.

4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów, zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu, jedna z kobiet uwolniona przez Pana z mocy złych duchów;

– w piątek 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.

Intencje Mszy św. od 19.07. – 25.07.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn7.00† Stanisław Dworak gr.
Wt18.001. † Anna Czuchta w 30 dzień po śmierci od córki Jolanty z rodziną.
2. † Stanisław Dworak gr.
Śr18.00† Stanisław Dworak gr.
Cz7.00† Stanisław Dworak gr.
Pt18.00† Stanisław Dworak gr.
Sb18.00† Stanisław Dworak gr.
Niedziela7.00† Anna Ciapaj z okazji imienin od siostry Marii z mężem.
Niedziela9.00 K† Stanisław Dworak gr.
Niedziela11.00W intencji Edyty i Piotra Lechowicz w 20 rocznicę ślubu o błogosławieństwo Boże
i opiekę na dalsze lata pożycia małżeńskiego dla jubilatów i dla ich dzieci Alicji i Dominika.