CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU           4 lipca 2021

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji
z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli
i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2. Dziś pierwsza niedziela lipca. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

– w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.

Intencje Mszy św. od 5.07. – 11.07.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn18.001. † Stanisław Dworak gr. – poza parafią.
2. † Helena i Jan Bybel.
Wt18.00† Stanisław Dworak gr.
Śr18.00† Stanisław Dworak gr.
Cz18.00† Stanisław Dworak gr.
Wspomnieć w modlitwie: O szczęśliwy wyjazd, pobyt i powrót dla młodzieżowej drużyny pożarniczej z OSP Gładyszów na Mazury.
Pt18.00† Stanisław Dworak gr.
Sb18.00† Stanisław Dworak gr.
Niedziela7.00† Alicja Tybor  i † Andrzej Tybor  od Antoniny
i Romana Kowal i Haliny Gumulskiej.
Niedziela9.00 K† Stanisław Dworak gr.
Niedziela11.00Za parafian.