PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        12 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą
  i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę
  z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.
 3. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej,
  a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą
  i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się
  w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
 4. Zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek do Krzywej na godz.18.00.
 5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w pomoc dla dotkniętych powodziom. Dziękuję za złożone dary i ofiary pieniężne. Dary zostały przekazane mieszkańcom Trzcinicy w czwartek, a pieniądze w kwocie 580 zł wpłaciłem na konto Caritasu.
 6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak,
  i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
 • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

Intencje Mszy św. od 13.07. – 19.07.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 18.00 Krzywa † Maria Żyguła od sąsiadów Błaszczyków
i Niezgodów.
Wt 7.00 † Maria Żyguła od Józefy Karamon i Marii Trychta.
Śr 18.00 O łaskę zdrowia i siłę w walce z chorobą nowotworową dla Oli z intencji rodziców.
Cz 18.00 † Henryka, Wiktorię i Eugeniusza.
Pt 18.00 † Stanisław Bugno w 3 rocznicę śmierci z intencji rodziny.
Sb 18.00 W intencji Panu Bogu wiadomej.
Niedziela 7.00 W 40 rocznicę ślubu Elżbiety i Wiesława Msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą
o błogosławieństwo Boże, opiekę Najświętszej Maryi Panny i zdrowie z intencji córki Ani
z rodziną.
9.00 Krzywa W 40 rocznicę ślubu Msza Święta dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Najświętszej Maryi Panny i zdrowie dla jubilatów Stefani i Czesława Jaśkiewicz.
11.00 Za parafian.