CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        5 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje
  i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie.
 2. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym
  i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
 3. W sobotę, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Święty Paweł VI w 1964 roku ogłosił Świętego Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze Świętym Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec.
 4. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.
 5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

 • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, która założyła pismo „Echo Afryki” oraz instytut zakonny pod nazwą Sodalicja św. Piotra Klawera, patronka dzieł misyjnych w Polsce.
 • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął
  z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
 • 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.

 

Intencje Mszy św. od 6.07. – 12.07.2020 r.

Dzień Intencja
Pn 18.00 † Józef Kozubal w rocznicę śmierci.
Wt 18.00 † Za zmarłych z rodziny Hulów.
Śr 18.00 † Maria Żyguła od rodz. Marii i Wodzimierza Wołowiec z Bukowej.
Cz 18.00 † Maria Żyguła od rodziny z Tuchowa.
Pt 18.00 † Maria Żyguła od sąsiadów Mszyca.
Sb 18.00 † Maria Żyguła od rodziny Składanowskich
z Bieździedzy.
Niedziela 7.00 W 1 rocznicę urodzin Oliwki o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny z intencji babci.
9.00 Krzywa † Maria Żyguła od Marii Nocek z rodziną.
11.00 W 35 rocznicę ślubu Renaty i Marka Bachórz
o błogosławieństwo Boże i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla Jubilatów na dalsze lata życia małżeńskiego.