PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU     26 lutego 2023

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek o godz.16.00 i 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

3. W środę, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2011 roku ma on rangę święta państwowego. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej ojczyzny.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne;

– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, spowiedź święta od godz. 15.45 w Krzywej a w Gładyszowie od godz. 17.15, następnie Droga Krzyżowa i Msza Święta.;

– w sobotę czcimy Matkę Najświętszą.

– do chorych z posługą w I piątek pojadę od godz. 14.30.

5. Najbliższa niedziela, 5 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności
z Misjonarzami. Zapraszam do modlitwy w intencji wszystkich pracujących na misjach.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Dziękuję rodzinie z Jasionki za ofiarę na konfesjonały w kwocie 500 zł.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.

Intencje Mszy św. od 27.02.23 – 5.03.2023 r.

Pn17.00† Roman Pociecha z int. rodziny Karwatów.
Wt17.00† Wiesław Lenard z int. Elżbiety Pierz z rodziną.
Śr17.00† Józef Wanciak z int. rodziny Dobrzańskich.
Cz7.00† Wiesław Lenard z int. Haliny i Wasyla Adamiak.
Pt K16.00† W int. parafian.
Pt17.30O godne przeżycie Wielkiego Postu z int. Matek Różańcowych.
Sb17.00† Roman Pociecha z int. rodziny Krężałek z Wysowej.
Niedziela7.00† Anna Ciapaj w 2 rocz. śm.
Niedziela9.00K† Józef Król w 71 rocz. śm. z int. syna z żoną.
Niedziela11.00Za zmarłych rodziców † Marię i Wojciecha Tybor.