DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU     5 marca 2023

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu
i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia od wspólnot wierzących.

2. W środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.

3. Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 do Krzywej
i 17.30 do Gładyszowa. Będziemy kroczyć śladami Zbawiciela i wchodzić w tajemnice Jego męki i śmierci.

4. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 9.00 w Krzywej i 11.00 w Gładyszowie.

5. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa, będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach 18.03. – 23.03.2023, wygłosi je dla naszej parafii O. Piotr Szaro franciszkanin z Katowic. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę  wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

8. Serdeczne podziękowanie dla naszej wspólnoty parafialnej od całej rodziny † ks. Stanisława Gąsiora, za modlitwę i ofiarowane Msze Święte. Dzwoniła Pani Irena Gąsior i przesyła wyrazy wdzięczności.

9. W dniach od 6.03. – 8.03. 23 w Sękowej Rekolekcje szkolne dla wszystkich uczniów ze szkoły, bardzo proszę wysłać dzieci i młodzież na rekolekcje, które są w ramach zajęć szkolnych. Jest zapewniony dowóz.

Intencje Mszy św. od 05.03.23 – 12.03.2023 r.

Pn17.00† Irena Drzazgowska z int. przyjaciół córek.
Wt17.00† Józef Wanciak z int. Adama Kłapacz z Gorlic.
Śr7.00† Wiesław Lenard z int. Agnieszki i Piotra Gargasów ze Skołyszyna.
Cz7.00† Józef Śliwa z int. przyjaciół córek.
Pt16.00† Maria Remiasz z int. Alfreda Śliwy.
Pt17.30† Jan Ciapaj w 33 rocz. śm.
Sb17.00† Roman Pociecha w 1 rocz. śm. z int. córki Beaty z rodziną.
Niedziela7.00† Maria i Eugeniusz Firlit.
Niedziela9.00K† Tadeusz Szymczyk w 30 dzień po śm. z int. brata Romana z żoną.
Niedziela11.00† Katarzyna i Stanisław Cyrek.