SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU       19 lutego 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu.

2. W poniedziałek, 20 lutego nasza wspólnota parafialna powita figurę Matki Bożej Fatimskiej, który peregrynuje w naszej diecezji. Powitanie odbędzie się o godz. 19.00 i po Mszy Św. będzie adoracja do godz. 21.00. We wtorek, rano o godz. 7.00 Msza Św. adoracja w Gładyszowie, a popołudniu o godz. 14.00 przewiezienie figury do Krzywej tam adoracja do godz. 16.00 następnie Msza Św. i odwiezienie figury do Glinika do parafii M.B. Nieustającej Pomocy.

3. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu, wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się „obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii”. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 17.00 w Gładyszowie, o godz.16.00 w Krzywej.

4. W piątki Wielkiego postu zapraszam na Drogę Krzyżową do Krzywej na godz. 16.00 i do Gładyszowa na godz. 17.30. Niedziele Wielkiego Postu to czas rozważania Gorzkich Żali po Mszach o godz. 9.00 i 11.00.

5. W dzisiejszą niedzielę, 19 lutego – rozpocznie się 55. Tydzień Modlitwo Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

6. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.  

W tym tygodniu patronuje nam:

– czwartek, 23 lutego – Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.

Intencje Mszy św. od 20.02. – 26.02.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn19.00† Ks. Stanisław Gąsior z int. parafian z Gładyszowa.
Wt7.00† Wiesław Lenard z int. rodziny Wastagów.
Wt16.00KW int. parafian.
Śr7.00† Roman Pociecha z int. wnuczki Justyny z rodziną.
Śr16.00KW int. parafian.
Śr17.00† Józef Wanciak z int. syna Jana.
Cz7.00† Roman Pociecha z int. wnuka Mirosława.
Pt17.30† Ks. Stanisław Gąsior z int. Piotra, Jana i Danuty Wanciak.
Sb7.00† Józef Śliwa z int. przyjaciół córek.
Niedziela7.00† Jan Zawisza w rocz. śm. z int. córki Bożeny i zięcia Bogdana.
Niedziela9.00K† Bernadeta Bardo w 36 rocz. śm. z int. córki z mężem.
Niedziela11.00† Irena Drzazgowska z int. przyjaciół córek.