PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU           3 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.
Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę Świętą, będziemy modlić się w intencji nowych powołań do służby
w Kościele.

3. W piątek serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 w Krzywej i 18.00 w Gładyszowie. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.

4. Bardzo proszę, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą Świętą. 

5. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 w Krzywej i o godz. 11.00 w Gładyszowie. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

6. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. 

8. Dziękuję rodzinnie za posprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

9. W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty Śp. Wiesława Lenard. Niech Bóg przyjmie go do swojej chwały: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…

Intencje Mszy św. od 4.04.22 – 10.04.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn18.00† Józef Gąsior z okazji imienin.
Wt18.00† Anna Ciapaj od uczestników pogrzebu.
Śr18.00† Anna Wanciak od uczestników pogrzebu.
Cz18.00†  Wiesław Lenard w 7 dzień po śm. od żony Małgorzaty.
Pt K16.00† Agata Majerczak od Stanisławy i Andrzeja Masztafik.
Pt18.00† Roman Pociecha w 30 dzień po śm. od syna Marcina z rodziną.
Sb18.00† Anna Czuchta od siostrzenicy Agaty z rodziną.
Niedziela7.00† Maria Tuliszewska i † Bogdan Hawrylczak od Caritasu z Gładyszowa.
Niedziela9.00K† Antoni Floryan w 1 rocz. śm. od żony z rodziną.
Niedziela11.00† Eugeniusz Różański w 2 rocz. śm. i † Stanisławę.