CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU          27 marca 2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00. Przypominam, że za udział w tym nabożeństwie i drodze krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
o godz. 16.00 w Krzywej i o godz. 18.00 w Gładyszowie. Spowiedź od godz. 15.45 w Krzywej i od godz.17.30 w Gładyszowie.. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa Drogi Krzyżowej przed Mszą Świętą. Do chorych pojadę od godz. 8.00.

4. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca, nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

6. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

Intencje Mszy św. od 28.03.22 – 3.04.2022 r.

Pn18.00† Anna Wanciak od uczestników pogrzebu.
Wt18.00† Anna Czuchta od Jacka Przybyłowicza z rodziną z Wapiennego.
Śr18.00† Anna Ciapaj od uczestników pogrzebu.
Cz18.00†  Stanisław Pysarczyk od Anny i Kazimierza Madzula.
Pt K16.00† Agata Majerczak od Moniki i Pawła Rówińskich.
Pt18.00Msza święta z prośbą o Boże błogosławieństwo
i opiekę Matki Najświętszej dla członkiń Różańca
i ich rodzin, a za te członkinie które odeszły do wieczności o Miłosierdzie Boże dla nich. I o pokój na Ukrainie i w naszej Ojczyźnie.
Sb18.00† Krystyna Lewek od koleżanek i kolegów męża
z klasy gorlickiego liceum.
Niedziela7.00† Eugeniusz Roman w 4 rocz. śm. od żony i za
† Annę i Ludwika Roman.
Niedziela9.00K† Bogusława Lekowska od siostry Marysi z mężem i rodziną.
Niedziela11.00† Anna Wanciak w 1 rocz. śm. od męża i dzieci
z rodzinami.