OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     31 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela lipca. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu
i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Spowiedź święta od godz. 16.15
w Krzywej, następnie Msz Święta. Spowiedź w Gładyszowie od godz. 17.30 i Msza Święta. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do chorych pojadę od 14.30.

6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.

8. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszam wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecam Bogu przez ręce Matki Najświętszej. 

9. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów;

– czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.

Intencje Mszy św. od 1.08.22 – 7.08.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn8.00† Maria i Bronisława z rodziny Jodłowskich.
Wt18.00† Wiesław Lenard z int. syna Krzysztofa z rodziną.
Śr8.00† Stefan Roman z int. rodziny Wójcików.
Cz18.00† Wiesław Lenard z int. Agnieszki i Marka Ławniczak z Aleksandrowa Łudzkiego.
Pt16.30K† Bogusława Lekowska z int. uczestników pogrzebu.
Pt18.00O trzeźwość dla parafii i rodzin mieszkających w parafii z int. Matek Różańcowych.
Sb18.00† Anna Czuchta z int. wychowanków córki Alicji z kl.6a w Bieczu.
Niedziela7.00† Wiesław Lenard z int. Ali i Roberta z Wieliczki.
Niedziela 9.00K† Helena w 4 rocz. śm. i † Antoni w 42 rocz. śm. Rogowski.
Niedziela 11.00† Zofia Bazydło z int. szwagra Ryszarda z rodziną.