DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  7 sierpnia 2022

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta niedziela w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

2. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszam do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę.

3. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie o godz. 18.00 w Gładyszowie. Serdecznie zapraszam, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

4. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– wtorek, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– środa, 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;

– czwartek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

Intencje Mszy św. od 8.08.22 – 14.08.2022 r.

Pn18.00† Józef Olejaarz w 33 rocz. śm. z int. żony.
Wt18.00† Wiesław Lenard z int. córki Beaty z rodziną.
Śr18.00† Wiesław Lenard z int. swatów z Szalowej.
Cz8.00† Stefan Roman z int. sąsiadów Jelinków z Hermanowej.
Pt18.00† Roman Pociecha z int. swatowej Krystyny.
Sb18.00† Anna Czuchta z int. rodziny Suchowadzkich.
Niedziela7.00† Witold Wawrzuta w 9 rocz. śm. z int. brata Janusza z rodziną.
Niedziela 9.00K† Władysław Kozyra w 30 rocz. śm. z int. córki Katarzyny z mężem Pawłem i rodziną.
Niedziela 11.00W int. Elżbiety i Romana Madzula w 50 rocz. ślubu z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej na dalsze lata wspólnego życia z int. dzieci z rodzinami.