NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ       2 kwietnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej
o godz. 9.00 i 11.00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2. Dziś także przypada 18 rocznica śmierci Św. Jana Pawła II, pamiętajmy o zapaleniu świecy i wystawieniu jej w oknie naszych domów o godz. 21.37.

3. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć
i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

4. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 21.00.

5.  Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 10.00, a do chorych z posługą udam się od godz. 8.00. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00 Drogą Krzyżową. Również młodzież przed bierzmowaniem otrzyma krzyżyk w ramach przygotowania do sakramentu. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 21.00. Ofiary składane tego dnia są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

6. W Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszam serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim od godz. 9.00. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz. 9.00 i 12.00, a w Krzywej o godz. 10.00.

8. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. To najbardziej uroczysta Msza Święta
w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału w tej celebracji, zakończymy liturgię procesją rezurekcyjną. Pozostałe Msze Święte o godz. 9.00
w Krzywej z procesją, w Gładyszowie o godz. 11.00 również z procesją.

9. Bardzo serdecznie zapraszam Braci Strażaków z Gładyszowa i Krzywej do podjęcia warty honorowej przy Grobie Pańskim i przygotowanie ogniska na Wielką Sobotę.

10. Dziękuję za posprzątanie świątyni i zrobienie bukietu z palm. Na czas świąteczny proszę o dekoracje mieszkańców Beniówki.

Intencje Mszy św. od 3.04.23 – 9.04.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn18.00† Anna Wanciak w 2 rocz. śm. z int. dzieci z rodzinami.
Wt7.00† Józef Śliwa z int. przyjaciół córek.
Śr7.00† Stefan Roman z int. syna Piotra.
Cz18.00W podziękowaniu za dar kapłaństwa.
Pt18.00Droga Krzyżowa i Liturgia Wielkiego Piątku.
Sb19.00† W intencji Parafian.
Niedziela Zmartwychwstania9.00K† Alojzy, Maria, Józef, Julia i Felicja i † zmarłych z rodzin Bliźniak i Kłos.
Niedziela Zmartwychwstania11.00Niech Zmartwychwstały Pan napełnia nadzieją serca ludzi doświadczających bólu i choroby z int. Matek Różańcowych.