NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

NIEDZIELA WIELKANOCNA                 9 kwietnia 2023

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO                                            

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji świątyni. Dziękuję mieszkańcom Beniówki za udekorowanie świątyni
i utrzymanie porządku przez całe Triduum, braciom strażakom wraz z młodzieżówką za podjętą wartę, ministrantom za służbę, osobą czytającym, śpiewającym w czasie liturgii. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej parafii będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie.
Za wszystkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!

4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. W tym dniu przynosimy na Eucharystię puszki jałmużny wielkopostnej.

6. O posprzątanie świątyni proszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę dobrego świętowania oraz obfitości Bożych darów na każdy dzień.

Intencje Mszy św. od 10.04.23 – 16.04.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn Wielkanocny7.00Za Parafian.
Pn Wielkanocny9.00K† Antoni Floryan w 2 rocz. śm. z int. żony i dzieci z rodzinami.
Pn Wielkanocny11.00† Wiesław Lenard z int. syna Grzegorza z rodziną.
Wt18.00† Józef Wanciak z int. chrześniaka Józefa Hawryłczak z żoną i dziećmi.
Śr18.00† Roman Pociecha z int. kolegi Władka Zielińskiego z żoną.
Cz18.00† Wiesław Lenard od Dyrekcji i Pracowników SKH Gładyszów w Regietowie.
Pt18.00† Krzysztof i Andrzej Urbańczyk
Sb18.00† Józef Wanciak z int. Danuty i Andrzeja Lechowicz.
Niedziela7.00† Roman Pociecha z int. rodziny Szczepanków.
Niedziela9.00K† Janina Kicwak w 12 rocz. śm. z int. córek Bożeny i Lucyny z rodzinami.
Niedziela11.00Za parafialny zespół Caritas.