PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU            26 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

2. W piątek serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 w Krzywej i 18.00
w Gładyszowie. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.

3. Bardzo proszę, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie można korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą Świętą. 

4. Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 w Krzywej i o godz. 11.00 w Gładyszowie. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

5. Dziękuję za posprzątanie świątyni i ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę doświadczenia bliskości Boga.

Zaproszenie w Niedzielę Palmową do udziału w „Marszu Papieskim” w obronie Św. Jana Pawła II. Rozpoczniemy w Gorlicach o godz. 14.00 przy kościele pw. św. Jadwigi Królowej, następnie przejdziemy do kościoła pw. Św. Andrzeja Boboli, który został wybudowany jako wotum wdzięczności za wybór Jana Pawła II;

W 18 rocz. śmierci św. Jana Pawła II, udekorujmy nasze domy wizerunkami JP II, papieskimi i narodowymi flagami. O godz. 21.37 (w godzinie śmierci Ojca św.) zapalmy w naszych oknach świece – wyraz naszej pamięci i wdzięczności.

Intencje Mszy św. od 27.03.23 – 2.04.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn18.00† Józef Wanciak z int. brata Piotra z Gorlic.
Wt18.00† Roman Pociecha z int. Danuty i Jana Gryczów z Gorlic.
Śr18.00† Józef Wanciak z int. rodzin Wanciaków i Cetnarowskich.
Cz7.00† Wiesław Lenard z int. Dyrekcji i Pracowników Stadniny Koni Huculskich Gładyszów w Regietowie.
Pt16.30K† W intencji parafian.
Pt18.00† Wiesław Lenard w 1 rocz. śm. z int. żony Małgorzaty i córki Renaty z rodziną.
Sb18.00† Roman Pociecha z int. braci Zielińskich.
Niedziela7.00† Józef Wanciak z int. rodziny Wiatr.
Niedziela9.00K† Alicja, Józef i Michał Honek.
Niedziela11.00† Eugeniusz Roman w 5 rocz. śm. z int. żony Danieli.