DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          11 czerwca 2023

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz.16.30 w Krzywej, a o godz.18.00 Msza Święta
i  nabożeństwo czerwcowe z procesją. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała w czwartek błogosławieństwo dzieci i słodki upominek.

4. W piątek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitwo Uświęcenie Kapłanów.

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę Uroczystości Bożego Ciała: rodzinom  za piękne ołtarze, młodzieży bierzmowanej, liturgicznej służbie i Ochotniczej Straży Pożarnej za obstawę trasy i niesienie baldachimu , grupie rekonstrukcyjnej pana Włodzimierza za obstawę konną, paniom niosącym feretrony, panom niosącym chorągwie, paniom prowadzącym śpiew, dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie i bardzo głęboką atmosferę rozmodlenia, a przede wszystkim wam, drodzy parafianie, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

7. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę rodzinę.

8. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.

14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

Intencje Mszy św. od 12.06. – 18.06.2023 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn – Sb16.30KW pewnej intencji.
Pn18.00† Genowefa Kordek w 3 rocz. śm. z int. siostry Zofii z rodziną.
Wt18.00† Ks. Bolesław Bawiec z int. Ewy.
Śr18.00† Bogdan Żmuda.
Cz18.00† Jacek Drąg w 9 rocz. śm. z int. rodziców.
Pt18.00† Andrzej Kruczek z int. swatowej Anny Bolisęga.
Sb18.00† Jan Warzecha z okazji dnia ojca z int. syna Radosława z rodziną.
Niedziela7.00† Jan Warzecha z int. mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej „Wspólnota”
w Gładyszowie.
Niedziela9.00 K† Roman Król w 14 rocz. śm. z int. brata Czesława z rodziną.
Niedziela11.00† Zofia i Stanisław Zygadło w kolejne rocz. śm. z int. córki Teresy.