JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      18 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.

2. We wtorek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

3. W piątek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszam na Mszę Świętą w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

4. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły na Mszą Świętą  o godz. 9.30, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

5. W sobotę, 24 czerwca, Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela nasz odpust parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00, będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. dr Bogusław Połeć nasz rodak. Serdecznie zapraszam drogich parafian i miłych gości do udziału w naszym parafialnym święcie.

6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień z racji odpustu parafialnego bardzo proszę kolejne sześć rodzin o posprzątanie i udekorowanie świątyni, oraz o uporządkowanie obejścia i wykoszenie rowów wzdłuż alejki i przy parkingu.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów i kształtowanie własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

Intencje Mszy św. od 19.06.23 – 25.06.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn7.00† Bogdan Żmuda.
Wt18.00† Anna Czuchta w 2 rocz. śm. z int. męża Andrzeja.
Śr18.00† Bogdan Żmuda.
Cz18.00† Jacek Drąg z int. siostry Agnieszki Szczerba z rodzną.
Pt9.30W intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły Msza Św. dziękczynna za miniony rok szkolny z prośbą o dobre przeżycie wakacji.
Pt18.00† Bogdan Żmuda.
Sb Odpust Parafialny7.00† Janina, Józef, Maria Grzesik.
Sb Odpust Parafialny11.001. W intencji Parafian.
2. † Wiesław Lenard z okazji Dnia Ojca z int. córki Renaty z rodziną.
3. † Stefan Roman z okazji Dnia Ojca z int. syna Piotra.
Niedziela7.00† Jacek Drąg z int. siostry Agnieszki Szczerba z rodzną.
Niedziela 9.00K† Helena Juruś z int. rodziny Król.
Niedziela 11.00† Józef Jemioła z int. córki Katarzyny z rodziną.