NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY       4 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W czwartek, 8 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku niedzielnym. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 9.00 w Krzywej i o godz. 11.00 w Gładyszowie. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców bloków nr 113 i 114, Państwa Dobrzańskich, Państwa Czuchta i koło plebanii przygotuje młodzież bierzmowana. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, braci strażaków bardzo proszę o zabezpieczenie trasy procesji, oraz zapraszam jak co roku grupę rekonstrukcyjną Pana Włodzimierza Kario.

3. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

4. Odpust parafialny ku czci Narodzeniu Św. Jana Chrzciciela 24 czerwca w sobotę, uroczystą sumę odpustową poprowadzi i kazanie wygłosi nasz rodak ks. dr Bogusław Połeć.

5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, mądrości
i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz
i apostoł Niemiec.

–  w czwartek 8 czerwca – św. Jadwiga (1374-1399), królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.

Intencje Mszy św. od 5.06.23 – 11.06.2023 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn7.00† Marianna i Tadeusz Górscy.
Wt18.00†  Julia Warzecha w 40 rocz. śm. z int. wnuczki Anny z mężem.
Śr18.00† Mirosław Górski.
Cz Boże Ciało7.00† Alina Łuniewska.
Cz Boże Ciało9.00 K† Tadeusz Król w 30 rocz. śm. z int. rodziny.
Cz Boże Ciało11.00W intencji parafian.
Pt16.30KW pewnej intencji. 
Pt18.00† Jan Warzecha z int. mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Gładyszowie.
Sb16.30KW pewnej intencji.
Sb18.00† Jan Warzecha z int. Anieli i Bartłomieja.
Niedziela7.00† Jan Warzecha z int. Grzegorza.  
Niedziela9.00K† Stanisław Janik w 1 rocz. śm. z int. dzieci.
Niedziela11.00† Andrzej i Barbara Kruczek z int. podopiecznych i pracowników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Gładyszowie.