DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam
o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. 

2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły na Mszą Świętą  o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

6. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela nasz odpust parafialny, ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest przeniesiony na dzień 26 czerwca tj. niedziela. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00, będzie przewodniczył ks. Infułat Wiesław Szurek wieloletni Rektor WSD w Rzeszowie i odpowiedzialny za formację stałą kapłanów naszej diecezji.

8. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek błogosławieństwo dzieci i słodki upominek na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

9. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty, na przyszły tydzień z racji odpustu parafialnego bardzo proszę kolejne trzy rodziny o posprzątanie świątyni i uporządkowanie obejścia.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.

Intencje Mszy św. od 20.06.22 – 26.06.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn16.30K† Agata Majerczak z int. Józefa Nykiel.
Pn18.00† Jacek Drąg z int. siostry Anny z rodziną.
Wt16.30K† Bogusława Lekowska z int. Kazimiery i Jana Jędryczka.
Wt18.00† Anna Czuchta w 1 rocz. śm. z int. męża Andrzeja z dziećmi.
Śr16.30K† Agata Majerczak z int. Elżbiety i Piotra Masztafik.
Śr18.00† Roman Pociecha z int. Elżbiety i Wiesława Dwojak z rodziną.
Cz16.30K† Bogusława Lekowska z int. uczestników pogrzebu.
Cz18.00† Stefan Roman z okazji dnia Ojca z int. dzieci z rodzinami.
Pt8.00W int. dzieci i młodzieży, nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły Msza Św. dziękczynna za miniony rok szkolny z prośbą o dobre przeżycie wakacji.
Pt16.30K† Agata Majerczak z int. Józefa Nykiel.
Pt18.00† Wiesław Lenard z okazji dnia Ojca z int. córki Renaty z rodziną.
Sb16.30K† Bogusława Lekowska z int. Krystyny Sarneckiej.
Sb18.00† Jan Bajda z int. syna Wiesława z rodziną.
Niedziela Odpust7.00† Władysław Gruca z okazji imienin z int. żony i dzieci.
Niedziela Odpust9.00K† Edward Hryc w 20 rocz. śm. z int. żony Marii z dziećmi.
Niedziela Odpust11.001. W intencji parafian.
2. † Jan Kozyra i † Jan Ciapaj z okazji imienin.