NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY                12 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa: Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Gładyszowie Nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszam.

3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według następującego porządku niedzielnym. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 9.00 w Krzywej i o godz. 11.00 w Gładyszowie. Proszę o przygotowanie ołtarzy koło Pana Józefa Wanciak, Wiesława Kozyry, Jakuba Kaczmarczyka i koło świątyni przygotują młodzież bierzmowana i dzieci pierwszokomunijne. Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia, oraz grupę rekonstrukcyjną Pana Włodzimierza Kario.

4. Litania do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej. Od piątku przez najbliższy tydzień po nabożeństwie czerwcowym procesja z Najświętszym Sakramentem.

5. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz doświadczenia bliskości Boga w drugim człowieku.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– środa, 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– piątek, 17 czerwca – Święty Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty
i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

Intencje Mszy św. od 13.06.22 – 19.06.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn – Śr18.30† Maria Kramarz gr.
Pn18.00† Ks. Tadeusz Jodłowski.
Wt18.00†  Helena i Władysław Pabisz.
Śr18.00† Anna Czuchta z int. rodziny Mikołajczyk z Kobylanki.
Cz Boże Ciało7.00† Maria Kramarz gr.
Cz Boże Ciało9.00 K† Władysław Żelazny z int. siostry Anny.
Cz Boże Ciało11.00W intencji parafian.
Pt16.30K† Maria Kramarz zakończenie Mszy Św. gr.  
Pt18.00† Roman Pociecha z int. mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Wspólnota.
Sb16.30K† Bogusława Lekowska z int. siostry Zosi z rodziną.
Sb18.00† Wiesław Lenard z int. mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej Wspólnota.
Niedziela7.00† Stefan Roman z int. Lucyny i Wacława z Hermanowej.
Niedziela9.00K† Roman Król w 13 rocz. śm. z int. brata Czesława z rodziną.
Niedziela11.00† Stanisław Matała w 18 rocz. śm. z int. rodziny.