TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         26 czerwca 2022

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

2. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra
i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze Święte w parafii
o godz. 7.00 i 18.00, a w Krzywej o godz. 16.30. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Jezusowego do czwartku włącznie – serdecznie zapraszam.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30
w Krzywej, a w Gładyszowie o godz. 18.00; spowiedź święta od godz. 16.15 w Krzywej, w Gładyszowie od godz. 17.30. Do chorych z posługą udam się od godz. 14.30.

– w sobotę Nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

5. Dziękuję rodzinom za posprzątanie świątyni i przygotowanie obejścia na nasz Odpust Parafialny, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzę umocnienia sił fizycznych
i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga
w pięknie stworzonego świata.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.

Intencje Mszy św. od 27.06.22 – 3.07.2022 r.

Pn18.00† Władysław, Janina, Eugeniusz i Tadeusz Grzesik.
Wt18.00† Władysława i Władysław.
Śr7.00† Kazimierz w rocz. śm. i Maria z int. córki Krystyny.
Śr16.30K† Agata Majerczak z int. uczestników pogrzebu.
Śr18.00W int. własnej.
Cz18.00† Anna i Jan.
Pt, Sb16.30K† Władysław Bartoszek początek Mszy Św. Gr.
Pt18.00O pokój na świecie z int. Matek Różańcowych.
Sb18.00† Apolonia i Antoni.
Niedziela7.00† Maria i Walenty Lachcik.
Niedziela 9.00K† Władysław Bartoszek gr.
Niedziela 11.00† Maria i Józef Bednarz, † Władysława i Tadeusz Marek.