DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   2 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Dzisiaj pierwsza niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 16.30 w Krzywej i o godz. 17.30 w Gładyszowie, w niedzielę po Mszach o godz. 9.00 i 11.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszam do odmawiania różańca w domu. Przypominam także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

4. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

5. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

7. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu
i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

8. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30
w Krzywej i o godz. 17.30 w Gładyszowie. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać od godz. 16.15 w Krzywej, a w Gładyszowie od godz. 17.30. Do chorych z posługą udam się od godz. 14.30.

9. Od przyszłej niedzieli Msza Święta o godz. 11.00 wraca do świątyni w Gładyszowie.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

Intencje Mszy św. od 3.10.22 – 9.10.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn16.30K† Marian Mróz w 32 rocz. śm. z int. żony.
Pn17.30† Alicja Tybor gr.
Wt16.30K† Bogusława Lekowska z int. najbliższej sąsiadki Rozalii Mróz.
Wt17.30† Alicja Tybor gr.
Śr,Cz,Pt16.30K† Alicja Tybor gr.
Śr17.30† Stefan Roman z int. mieszkańców z Mrowli.
Cz17.30† O. Zdzisław Szymczycha z int. parafian.
Pt17.30Za przyczyną Matki Bożej Różańcowej o u proszenie wszelkich potrzebnych łask dla rodzin naszej parafii z int. Matek Różańcowych.
Sb16.30K† Franciszek Gawlik w 28 rocz. śm. od syna Pawła z rodziną.
Sb17.30† Alicja Tybor gr.
Niedziela7.00† Roman Pociecha z int. wnuczki Joanny z rodziną.
Niedziela 9.00K† Stanisław Janik z int. Teresy i Janusza Pasor.
Niedziela 11.00† Alicja Tybor gr.