DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    25 września 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2.  W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz.16.00 w Krzywej i o godz.17.30 w Gładyszowie. Dzieci przed I Komunią Świętą otrzymają swój pierwszy Różaniec na Nabożeństwie w Krzywej. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszam, aby modlić się na różańcu w domu.

5. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.

6. W sobotę pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

7. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej. Również w parafii Smerekowiec odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

– środa, 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

– czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

– piątek, 30 września – Święty Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata);

– sobota, 1 października – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.

Intencje Mszy św. od 26.09.22 – 2.10.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn7.00† Barbarę i Janinę w rocz. śm. i zmarłych z rodziny.
Pn i Cz7.45† Julia Bochenek gr.
Wt, Śr17.15† Julia Bochenek gr.
Wt18.00† Wiesław Lenard z int. szwagra z rodziną z Binarowej.
Śr18.00† Roman Pociecha z int. Mieczysława Kołotyły
Cz7.00† Stefan Roman z int. mieszkańców z Mrowli.
Pt18.00† Julia Bochenek zakończenie Mszy Św. gr.
Sb16.00K† Ludwikę, Teodora, Zbigniewa i Mieczysława Kicwak.
Sb17.30† Alicja Tybor początek Mszy Św. gr.
Niedziela7.00† Stanisław Wastag w 4 rocz. śm. z int. żony i dzieci z rodzinami.
Niedziela 9.00K† Stanisław Janik z int. wnuczki Urszuli z mężem.
Niedziela 11.00K† Alicja Tybor gr.