DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   9 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2. W czwartek, 13 października zakończenie Nabożeństw Fatimskich, serdecznie zapraszam do Gładyszowa na godz. 17.30.

3. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

4. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam codziennie na nabożeństwo różańcowe na godz. 16.30
w Krzywej i o godz. 17.30 w Gładyszowie.

6. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

7. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

Intencje Mszy św. od 10.10.22 – 16.10.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn16.30K† Stanisław Janik z int. Wioletty i Mariusza Angulscy.
Pn17.30† Alicja Tybor gr.
Wt16.30K† Alicja Tybor gr.
Wt17.30† Stefan Roman z int. mieszkańców Mrowli.
Śr16.30K† Alicja Tybor gr.
Śr17.30† Andrzej i Zofia w 11 rocz. śm. Madzula z int. dzieci z rodzinami.
Cz17.30† Alicja Tybor gr.
Pt16.30K† Stanisław Janik z int. Angeliki i Artura Pasoń.
Pt17.30† Alicja Tybor gr.
Sb16.30K† Bogusława Lekowska w 1 rocz. śm. z int. córek Sylwii i Elżbiety.
Sb17.30† Alicja Tybor gr.
Niedziela7.00† Alicja Tybor gr.
Niedziela 9.00K† Wasyl Kicwak w 36 rocz. śm. z int. córek Bożeny i Lucyny z rodzinami.
Niedziela 11.00† Stanisławę Wanat w 21 rocz. śm. z int. córki Marii.