DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU         21 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające. 

2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest  Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszam na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.

5. W związku z remontem świątyni  w Gładyszowie, Msze Święte w tygodniu oraz niedzielna Msza poranna w kaplicy Domu Parafialnego, a niedzielna suma o 11.00 w Krzywej. Taki porządek będzie obowiązywał na czas trwania remontu.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;

– sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.

Intencje Mszy św. od 22.08.22 – 28.08.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn18.00† Anna Czuchta z int. grupy przedszkolnej 3,4 i 5 – cio latków z rodzicami.
Wt18.00† Wiesław Lenard z int. Andrzeja Pabis z synami z Przysiek.
Śr8.00† Stefan Roman z int. Klaudii i Damiana Chmura.
Cz18.00† Roman Pociecha z int. Edwarda Dwojak z rodziną.
Pt18.00† Anna Czuchta z int. Andrzeja Gbur z rodziną.
Sb18.00† Roman Pociecha z int. brata Kazimierza z rodziną.
Niedziela7.00† Stefan Roman z int. rodziny Maślanka.
Niedziela 9.00KW int. kochanej babci i prababci Marysi w 90 rocz. urodzin, o Boże błog. i opiekę N.M.Panny nad jubilatką i wyproszenie potrzebnych łask z int. dzieci z rodzinami.
Niedziela 11.00K† Wacław Rusin w 20 rocz. śm. i zmarłych z rodziny.