DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU          14 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej parafii jak w niedzielę.

3. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

5. W związku z remontem świątyni  w Gładyszowie Msze Święte w tygodniu oraz niedzielna Msza poranna w kaplicy Domu Parafialnego, a niedzielna suma o 11.00 w Krzywej. Taki porządek będzie obowiązywał na czas trwania remontu.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;

– sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

Intencje Mszy św. od 15.08.22 – 21.08.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn Matki Bożej Zielnej7.001. † Katarzyna i Ludwika Jodłowska.
2. † Stefan Roman z int. Renaty i Władysława Chmura.
Pn Matki Bożej Zielnej9.00K1. † Henryk Wojtanowski w 30 rocz. śm. od córki Zofii z rodziną.
2. † Agata Majerczak od uczestników pogrzebu.
Pn Matki Bożej Zielnej11.00K1. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ks. jubilata Piotr Romana z okazji 25 – lecia święceń kapłańskich z int. rodziny Jurusiów z Racławic.
2. W intencji Parafian.
Wt18.00† Krystyna, Stanisław i Aleksander.
Śr18.00† Wiesław Lenard z int. syna Grzegorza z rodziną.
Cz18.00† Roman Pociecha z int. brata Eugeniusza z rodziną.
Pt18.00† Za zmarłych z rodzin Piestraków i Nowaków.
Sb18.00† Anna Czuchta z int. grupy przedszkolnej sześciolatków z rodzicami.
Niedziela7.00† Ks. Bolesław Bawiec z okazji imienin.
Niedziela 9.00K† Piotr Polański z int. syna Sławomira z rodziną.
Niedziela 11.00KO błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej i dar modlitwy dla podróżujących z Lipia.