DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU        28 sierpnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. W poniedziałek o godz. 11.00 w Nockowej odbędzie się pogrzeb byłego proboszcza naszej parafii Ś.P. Ks. Stanisława Gąsiora. Wyjazd autokaru o godz. 8.30 z parkingu przy plebani.

4. W poniedziałek o godz. 12.00 w Krzywej odbędzie się uroczystość poświęcona 78 rocznicy śmierci bohaterskich Lotników Polskich załogi bombowca Halifax.

5. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

6. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli, pracowników szkoły na Mszę Świętą o godz. 8.00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Można będzie skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed Msza Świętą.

7. Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

8. Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

9. Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu
i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.

10. Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, spowiedź od godz. 16.15 w Krzywej i Msza Święta, w Gładyszowie spowiedź od godz. 17.30 i Msza Święta. Do chorych z posługą pojadę o godz. 14.30.

11. W sobotę, 3 września, przypada pierwsza sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

12. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składam najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach. 

W tym tygodniu patronuje nam:

– sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.

Intencje Mszy św. od 29.08.22 – 4.09.2022 r.

DzieńGodz.Intencja
Pn7.00† Stefan Roman z int. Aleksandry i Marcina Potwora.
Wt18.00† Wiesław Lenard z int. Anny i Mariusza Śliwa z rodziną.
Śr18.00† Roman Pociecha z int. koleżanek i kolegów kierowników Stadniny Koni Siary.
Cz8.00W int. dzieci, młodzieży, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły.
Cz18.00† Julia Bochenek początek Mszy Św. gr.
Pt16.30K† Julia Bochenek gr.
Pt18.00W int. dzieci, młodzieży, katechetów, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły o światło Ducha Świętego i pomoc Bożą w nowym roku szkolnym i katechetycznym z int. Matek Różańcowych.
Sb18.00† Julia Bochenek gr.
Niedziela7.00† Julia Bochenek gr.
Niedziela 9.00K† Stefan Medwid z okazji imienin z int. córek z rodzinami.
Niedziela 11.00K† Janusza i Agatę w 2 rocz. śm. Serwońskich z int. mamy.