DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 października 2021

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszam codziennie o godz.16.30 do Krzywej i o godz.17.30 do Gładyszowa na różaniec.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wspominkowe wyłożone z tyłu w kościele.

4. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy
o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

5. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

6. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień poroszę kolejną rodzinę.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 18 października – św. Łukasz, ewangelista;

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter,

– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież.

Intencje Mszy św. od 18.10. – 24.10.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn16.30K† Jan Przepióra od Doroty i Adama Tybor.
Pn17.30† Tadeusz Kozubal gr.
Wt16.30K† Tadeusz Kozubal gr.
Wt17.30† Anna Ciapaj od Moniki i Wojciecha Surmiak.
Śr16.30K † Tadeusz Kozubal gr.
Śr17.30† Emilia Niemasik od Cecylii i Adama Łukaszyk z Ropy.
Cz16.30K† Bogusława Lekowska od matki chrzestnej Marii Olejarz.
Cz17.30† Tadeusz Kozubal gr.
Pt16.30K† Agata Majerczyk od matki chrzestnej Wiesławy z Krygu.
Pt17.30† Tadeusz Kozubal gr.
Sb16.30K† Antoni Floryan od Edyty i Radosława Krefta.
Sb17.30† Tadeusz Kozubal gr.
Niedziela7.00† Barbara Gruszkowska w 10 rocz. śm.
i † Stanisław Gruszkowski w 7 rocz. śm. od córki z rodziną.
Niedziela9.00 KMsza św. dziękczynna w 30 rocz. ślubu Katarzyny i Pawła Gawlik z podziękowaniem za otrzymane łaski i błog. Boże w życiu rodzinnym, z prośbą o opiekę Najświętszej Maryi Panny i dary Ducha Św. na dalsze lata pożycia małżeńskiego dla jubilatów i ich bliskich.
Niedziela11.00† Tadeusz Kozubal gr.