DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    10 października 2021

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem
i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania.
Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

2. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszam codziennie o godz.16.30
w Krzywej i o godz.17.30 w Gładyszowie.

4. W środę zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie do Gładyszowa na godz.17.30.

5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzę  przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

6. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych, można zabrać ze sobą formularze wypominków.

8. Dziękuję rodzinie za posprzątanie świątyni, na przyszły tydzień proszę kolejną rodzinę.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła † Bogusława Lekowska.

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica
i doktor Kościoła;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego.

Intencje Mszy św. od 11.10. – 17.10.2021 r.

DzieńGodzinaIntencja
Pn16.30K† Bogusława Lekowska w 7 dzień po śm. od córki Elżbiety z rodziną.
Pn17.30† Tadeusz Kozubal gr.
Wt16.30K† Antoni Floryan od Urszuli Kurc.
Wt17.30† Tadeusz Kozubal gr.
Śr17.301. † Zofia Madzula w 10 rocz. śm. † Andrzej Madzula z int. dzieci z rodzinami.
2. † Tadeusz Kozubal gr.
Cz16.30K† Tadeusz Kozubal gr.
Cz17.30† Anna Wanciak od Krystyny Pyrdoł z rodziną.
Pt16.30K† Tadeusz Kozubal gr.
Pt17.30† Anna Czuchta od córki Ali z rodz.
Sb16.30K† Agata Majerczyk od siostry Marzeny
z dziećmi.
Sb17.30† Tadeusz Kozubal gr.
Niedziela7.00† Barbarę w rocz. śm. i Jana.
Niedziela9.00 K† Tadeusz Kozubal gr.
Niedziela11.00† Barbara Wastag w 7 rocz. śm. † Michał Wastag o chwałę nieba dla nich z int. córki Zofii
z rodziną.